Reference

Zvolit asistenci paní Ivanky u svého porodu se zdálo samozřejmé poté, co jsem u ní absolvovala několik hodin předporodního kurzu, plavání a gravidjógy. Ano, chci mít u porodu někoho, koho znám a můžu mu důvěřovat, řekla jsem si tehdy. Její služby mi byly nápomocné již týdny před porodem, kdy jsem s ní konzultovala svůj stav, své bolesti a pochyby. V den porodu jsem se pak nemusela bát, už ráno, kdy jsem nevěděla, co se vlastně děje, jsem paní Ivance napsala, a ta mi okamžitě byla nápomocná - poradila, uklidnila, v dalších fázích porodu přijela zkontrolovat mne i miminko, a až po jejím doporučení jet do porodnice, jsme vyrazili. Při svém prvním porodu jsem byla v porodní místnosti méně než dvě hodiny a vše proběhlo bez problémů. Rady paní Ivanky při samotném porodu byly k nezaplacení. A příště zas, řekla jsem jí tehdy... a do roka a do dne (téměř) tomu tak bylo. I v následujících dnech po příjezdu s miminkem domů z porodnice jsou rady zkušeného ohledně kojení, prdíků, koupání, atd., k nezaplacení. A příště zas!

Kamila T.

S Ivanou jsem se seznámila na předporodním kurzu. Hledali jsme s manželem dlouho a teď jsem vděčná, že jsme se rozhodli právě pro její kurz. Mně osobně dost záleží na tom, jak se mnou kdo komunikuje - už jen proto, že čekání na miminko, vstřebání informací v těhotenství a také to, jakým způsobem vám jsou informace v těhotenství podány, dělá moc. S manželem jsme z důvodu jeho pracovní cesty museli absolvovat prvně dvě lekce i pro tatínky. Byli jsme nadšeni…všechny obavy se rozplynuly. Atmosféra na kurzu byla moc příjemná a Ivana svým povídáním motivovala tak, že jsem měla pocit, že chci klidně rodit hned, a že vše zvládneme. Velmi jsem uvítala i inspiraci různých olejů, kosmetiky a vůbec všech věcí do porodnice, pro miminko i pak pro mě. Vše pěkně na jednom místě objednat, vyzvednout, poradit se, je pro mě značka ideál. Chtěli jsme rodit ve FNOL a na kurzech byly užitečné i poznámky, jak to v Olomouci funguje – včetně komentované prohlídky. Pro uvolnění v těhotenství mi přišly bezva i lekce jógy a nácvik porodních a úlevových poloh…člověk je připraven a ne tak zaskočen 😉 V průběhu těhotenství jsem uvažovala o tom, že nechci miminko „jen“ odrodit, ale chci, aby u toho byla osoba, které naprosto důvěřuji, je empatická a svěřím jí porod našeho dítka. Ivana nás k porodu doprovázela a pomohla porodit naši krásnou holčičku Rozičku. Bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsme kdy mohli udělat. I přesto, že nám vše při porodu nešlo hladce, Ivana byla velmi podpůrná, klidná, povzbuzovala, nabídla nám možnosti k rozhodnutí a vše vysvětlila. I poporodní návštěva byla fajn – vidět milou známou tvář, možnost se zeptat se svou šestinedělní hlavou, „novým“ tělem a životem na cokoli, a vědět, že to prostě všichni zvládnem. Ze začátku jsme si nebyli jistí přibíráním miminka, tak jsme uvítali zapůjčení váhy. Pro bezpečné šátkování jsem se s Ivanou domluvila i na další setkání, kde mi ukázala, jak miminko v šátku vázat a zapůjčila šátek k vyzkoušení. Po různých pestrých šestinedělních situacích jsem byla ráda, že vím, komu zavolat, když potřebuji pomoc a radu, a to bylo pro mě zásadní. A tak se prolínáme centrem Promami dál i s Rozárkou, která si užila masáže miminek a teď i cvičení…a jsme neskutečně rádi, že jsme Ivanu poznali! Velké, velké díky za vše, Ivi!!!

Lenka K.

Jsem typem člověka, který na co může se rád připraví, nemám ráda nejistotu a neznámo a chvíli mi trvá než se srovnám s určitými změnami. I přes výsměch řady kamarádek jsem o účasti na předporodních kurzech měla jasno, jen jsem dlouho zvažovala jaké zařízení/centrum si vybrat. Po obvolání většiny z nich a prolustrování referencí padla volba na centrum "Promami " a dnes jsem za to opravdu ráda. Absolovovala jsem zde celý kurz, plus lekce navíc, které se mi zdály přínosné včetně návštěvy porodnice FN Olomouc. Celý kurz byl pro mě srozumitelný a přínosný. Velice oceňuji letité zkušenosti a empatický přístup p. Pavlíkové ke každému zúčastněnému. Odnesla jsem si spoustu cenných rad, výborná je zde návaznost na možnost zakoupení řady užitečných produktů přímo v centru. V rámci jednotlivých lekcí p. Pavlíková okamžitě zodpověděla řadu mých dotazů, při lekci "Péče o novorozence" jsem moc a moc ocenila nácvik manipulace s miminkem a řadu doporučení. Mé obavy jsou nyní mnohem menší, jsem klidnější, když vím, že je zde možnost další konzultace či návštěvy po porodu. Pokud to to bude možné, ráda i s miminkem využuji dalších služeb centra a dnes když se ohlédnu zpět, čas strávený v centru byl pro mě opravdu přínosný a vy kdo se rozmýšlíte, neváhejte - ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM :-)......

Adriana P.

Ivana Pavlíková je vyjímečná žena a skvělá profesionálka. Porodní asistentka je nejen její povolání ale také životní poslání. Jelikož mám srovnání, mohu konstatovat, že dokáže svým lidským, optimistickým, nezasahujícím přístupem výrazně ovlivnit průběh porodu. Má schopnost přenést na druhého klid a pokoru. Kromě dlouholetých zkušeností a odborných znalostí má něco navíc. Proto si myslím, že má smysl ji vyhledat a sveřit se do jejích rukou. Vždyť porod je výjimečná událost v životě ženy a důležitý start do života rodícího se člověka.

Alžběta K.