Poporodní péče

Dejte svému tělu péči a odpočinek, který si po porodu zaslouží

Všechny procedury můžou probíhat v centru Promami nebo u Vás doma. Aby jste si svůj odpočinek a péči opravdu užila a vychutnala, je nutné zajistit osobu, která bude pečovat o Vaše miminko v době, kdy já budu pečovat o Vás. Poporodní dula Pavla

Co nabízím

Poporodní obnova bříška

Po porodu je zapotřebí víc než kdy jindy pečovat o své tělo. Centrum života se nachází právě v bříšku, které po devět měsíců vyživovalo miminko, pomáhalo jej porodit a teď se musí za velmi krátkou dobu navrátit do původní podoby.  Pupík je centrem naší životní energie a masáž slouží právě k obnovení a udržovaní této energie, která je těhotenstvím a porodem vyčerpaná.

Poporodní obnova bříška zahrnuje:

Masáž bylinnou koulí

Bylinné koule vychází z tradice thajské poporodní obnovy Yu-fai, což znamená "udržovat oheň. Jsou skvělý způsob pro opečování ženy po porodu. Připravené koule se přikládají se na tělo teplé. Použité byliny mají prohřívací, hojící a relaxační schopnosti. Tudíž mají schopnost zahřát, uvolnit mysl a rozproudit krev.

Základem v poporodní péči je zahřívat, pokud ženě chybí teplo, tělo vydává příliš mnoho energie na zahřátí a ta potom chybí jinde.

Masáž hřejivým voskem

Masážní svíce jsou směsí přírodních vosků a olejů. Při výrobě jsou použité prohřívací oleje, tak aby doplnily chybějící teplo. Masážní svíce nepálí, ale příjemné hřejí, takže při kontaktu s tělem mají velmi příjemnou teplotu. 

Masáž ženě přinese nádherný zážitek pro tělo i duši a provoněnou, do hloubky regenerovanou pokožku jako samet.

Bylinný kompres i masážní svíce sama vyrábím. Můžeme se tedy domluvit na složení bylin a použitých olejích podle aktuální potřeby.

S masážemi je vhodné začít dva týdny po porodu nebo ihned, jakmile se na to žena cítí. Může si je dopřát 2 x týdně po dobu alespoň 4 týdnů, ale není to podmínkou. I po jednorázové masáži bude tělo čerpat z jejich benefitů.

Je vhodná i po císařském porodu, pokud je rána zhojená. 

Celá procedura trvá 45 minut a stojí 500kč.

Rebozo rituál

Poporodní rituál "zavírání kostí" pomocí tradičních šátků rebozo je rituál původem z Mexika. Usnadňuje přechod k mateřství, pomůže ženě fyzicky se uzavřít po porodu a znovu načerpat ztracenou energii. 

Věřilo se, že žena při porodu otvírá nejen své tělo a kosti, ale také svou duchovní bránu pro zrození nového života a tvrdilo se, že se žena pohybuje na hranici mezi světy. Tento rituál se tedy prováděl za účelem toho, aby se žena po porodu opět uzavřela jak tělesně, tak i duchovně, aby se mohl její duch navrátit zpět do jejího těla. 

Provádí se na konci šestinedělí, ale i kdykoliv později, pokud si žena přeje uzavřít téma porodu.

Období těhotenství, porodu a raného mateřství může být pro ženu velmi náročné a vyčerpávající. Během těhotenství a porodu se žena tzv. otevře fyzicky, psychicky, duchovně a energeticky. 

Rituál může pomoci:

  • při jakémkoli vyčerpání kdykoli po porodu,
  • s fyzickým uzavřením těla ženy po porodu, kdy jsou její pánevní kosti staženy do původní polohy,
  • se zavinování dělohy,
  • s energetickým uzavřením ženy po porodu,
  • se znovunabytím psychické i fyziké stability,
  • jako obřadní ukončení těhotenství a porodu,
  • po náročném nebo traumatickém porodu,
  • po porodu císařským řezem,
  • po potratu.

Průběh rituálu

Rituál začíná společným rozhovorem, kdy se ženou proberu její porodní příběh nebo pouze sdělí co by chtěla rituálem uzavřít. Po ujasnění záměru ženu uvolním jednoduchou relaxací pomocí šátku a opečuji její bříško pomocí masážní svíce a bylinné koule. 

Následně ženu obřadně obváži několika tradičními šátky rebozo a při relaxační hudbě nebo v naprosté tichosti se žena ponoří sama do sebe na tak dlouho, dokud je jí to příjemné. Žena sama dává pokyn k ukončení relaxace, načež ji pozvolna uvolním ze šátků a žena dál v poklidu vstřebává své prožitky a může myslet na to nové, co si přeje, aby do jejího života přicházelo...

 Doba trvání je 2-3 hodiny.

Cena rituálu včetně poporodní obnovy bříška je 1500Kč. 

V případě zájmu mě kontaktujte.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů